PLASTIVAN

System DuoFase – Tarasy kompozytowe Plastivan

Podesty kompozytowe

Każdy, kto dysponuje równym podłożem, może dosłownie w parę minut ułożyć piękny taras w swoim ogrodzie lub na balkonie. Oferowane przez nas płytki kompozytowe (ang. Composite Decking Tiles) to bodaj najprostszy i najszybszy sposób układania ścieżek, obrzeży basenów, podestów w ogrodzie czy posadzek balkonowych. Jedną z nowości wśród produktów firmy Plastivan są kwadratowe płytki złożone z mniejszych desek. Każda taka płytka ma wymiary 30 cm x 30 cm.
Pod płytkami znajdują się wytrzymałe, plastikowe stelaże, które umożliwiają łatwe łączenie płytek.

Płytki kompozytowe firmy Plastivan umożliwiają niemal natychmiastowe odnowienie starego, zniszczonego tarasu dzięki innowacyjnemu systemowi łączenia elementów. Podesty kompozytowe to nie tylko unikalne właściwości tworzywa sztucznego, ale także elegancja i ciepło naturalnego drewna.


Dostępne kolory:

kamienno szary brąz
 kamienno szary  brąz

Zalety:

– Niewielka wysokość (doskonałe rozwiązanie w przypadku już istniejących tarasów)
– Wystarczy tylko twarda, płaska powierzchnia (nie trzeba stosować żadnych klipsów, klejów wkrętów ani legarów)
– Minimalne wymagania dotyczące konserwacji powierzchni
– Trwałość (materiał kompozytowy w minimalnym stopniu zmienia barwę wskutek
działania słońca czy wody)
– Odporna na ścieranie, szczotkowana powierzchnia
– Prosty demontaż płytek kompozytowych (na przykład po to, aby odsłonić pokrywę kanału, uzyskać
dostęp do przewodów itd.)
– Materiał kompozytowy nie jest narażony na takie zjawiska jak puchnięcie,
pękanie, gnicie czy rozwarstwianie
– Płytki można układać w dwóch kierunkach, a nawet łączyć różne kolory,
tak aby taras miał unikatowy, niepowtarzalny wygląd
– Montaż płytek jest prosty i szybki – producent twierdzi, że
w ciągu minuty można ułożyć nawet metr kwadratowy tarasu!


Prosty montaż:

Spód deski Plastivan - mata polipropylenowa

Płytki kompozytowe firmy Plastivan są łączone dzięki specjalnej macie polipropylenowej. Mata tworzy innowacyjny system pierścieni i zatrzasków – oznacza to, że płytki są łączone bardzo prostą metodą „na zatrzask”. Taki sposób łączenia pozwala na wielokrotny montaż i demontaż poszczególnych płytek. Segment (łącznie z matą) ma wysokość zaledwie 22 mm, zatem może być z powodzeniem instalowany praktycznie na każdym balkonie, gdzie nie zawsze można kłaść alternatywne powierzchnie.
Płytki tego typu można kłaść nawet na gołej, betonowej posadzce czy popękanych płytkach (wystarczy, że dysponujemy twardym, w miarę równym podłożem).


Idealne zastosowanie:
– Pokrywanie starych tarasów
– wykańczanie podłóg na strychach i (lub) w piwnicach,
– tymczasowe, prowizoryczne powierzchnie podłogowe (na przykład na stoiskach targowych),
– modne tarasy na dachach domów.
Sugerowana cena jednej płytki podestu kompozytowego wynosi 19,99 zł brutto.

Plastivan deski tarasowe

Obrzeża oczek wodnych czy basenów, tarasy, pomosty wędkarskie i żeglarskie, a także nadmorskie molo praktycznie codziennie są narażone na niekorzystne działanie wody. Tylko deski tarasowe odporne na wpływ tego i innych czynników nie będą wymagały stałej konserwacji i częstej, kosztownej wymiany. Jednym z produktów gwarantujących odpowiednie właściwości (w tym tak ważną trwałość) jest Duofuse, czyli nowatorski system desek tarasowych. Deski Duofuse mają wiele różnych zastosowań. Ponieważ są produkowane przy użyciu materiału kompozytowego (połączenia drewna i tworzywa sztucznego, a konkretnie mączki drzewnej i polimeru). Deski tarasowe Duofuse to niezwykła kombinacja ciepła i wyglądu prawdziwego drewna z wyjątkowymi właściwościami nowoczesnych tworzyw sztucznych.

Informacja o nasyceniu kolorów systemów Duofuse:

Zawartość naturalnych włókien drewnianych powoduje, że nasycenie kolorów nieznacznie zmienia się po wystawieniu desek tarasowych na działanie wilgoci i promieni słonecznych. Barwy desek stabilizują się po około 6-8 tygodniach.

Deski tarasowe Duofuse są dostępne w czterech wersjach kolorystycznych: tropikalny brąz, naturalne drewno, grafit oraz kamienno szary. Warto zwrócić szczególną uwagę na ostatni kolor (kamienno szary), który najlepiej pasuje do nowoczesnych rozwiązań architektonicznych i wprost doskonale prezentuje się w połączeniu z coraz bardziej popularnymi we współczesnych ogrodach elementami aluminiowymi i granitowymi.

 

Pliki do pobrania:
Ulotka – podesty kompozytowe (3.84 MB)