Entero

Pełny profil tarasowy Entero

Nowoczesny, pełny profil tarasowy entero firmy WERZALIT należy traktować jako atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnych, drewnianych tarasów. Profile tarasowe entero cechują się łatwością utrzymania i wyjątkową długowiecznością. Klamra montażowa, którą zaprojektowano specjalnie z myślą o tym systemie, zawiera elastyczne płytki dystansowe (w miejscu łączenia pióra i wpustu). Dzięki tym płytkom w miejscu ułożone panele są oddzielone wzdłużnymi szczelinami, które nie tylko podnoszą walory estetyczne tarasu, ale też pozwalają skutecznie odprowadzać wodę. Co ciekawe, woda jest odprowadzana także w przypadku ułożenia profili bez zapewnienia odpowiedniego spadu, zatem profile entero mogą być z powodzeniem stosowane jako obramowania basenów. Mimo wszystko zaleca się układanie profili w taki sposób, aby zapewnić choćby minimalny spadek.

Uwaga!
Przed przystąpieniem do układania wykładzin tarasowych produkcji WERZALIT koniecznie należy zapoznać się z dołączoną instrukcją montażu i (lub) ulotką producenta.

Twoje korzyści w skrócie:

  • Wysoka odporność na grzyby, insekty czy wpływ czynników atmosferycznych
  • Łatwość konserwacji i codziennego utrzymania
  • Stylowa podłoga, tyle że bez drzazg
  • Szczeliny wzdłużne (optycznie zamknięte)
  • Certyfikat PEFC
  • Produkt wytworzony bez użycia drewna tropikalnego
  • 5-letnia gwarancja

Mocne i elastyczne połączenie

Rozszerzanie się profili entero na boki jest możliwe dzięki zastosowaniu elastycznych, bocznych płytek dystansowych w klamrach montażowych. Niezależnie od sztywności konstrukcji nośnej profil może się nieznacznie przesuwać również w orientacji wzdłużnej. Nowatorskie klamry tego systemu można z powodzeniem stosować także w połączeniu z niestandardowymi, własnymi konstrukcjami nośnymi z drewna lub aluminium.
Proste układanie, niewidoczne mocowanie
Innowacyjne klamry montażowe, doskonale zaprojektowane akcesoria oraz wygodne łączenie w systemie pióro-wpust powodują, że montaż profili tarasowych entero przebiega wyjątkowo szybko i nie wymaga specjalistycznego sprzętu ani dużych umiejętności.

Dane techniczne

Szerokość krycia:
ok. 146,5 ze szczeliną o szerokości ok. 6,5 mm
Długość standardowa*:
3 m (profil niewykończony)
Zużycie materiału:
6,8 mb na 1 m2
Wysokość:
23 mm
Waga:
3,6 kg/mb